Zemřel kolega, odborník na vlky, Ulrich Wotschikowsky

Ulrich Wotschikowsky, zvaný Wotsch, zasvětil svůj život koexistenci člověka a přírody a s neutuchající energií bojoval za překonávání rozdílů mezi myslivci, zemědělci, ochránci přírody a dalšími zúčastněnými stranami, které se cítí spojeni s přírodou. Jeho odchod je velkou ztrátou pro vlky nejen v Německu, kde se narodil a bojoval za návrat vlků do kulturní krajiny střední Evropy. Ulrich stavěl svou práci na faktech a věcné diskuzi a nejen proto byl konzultantem Iniciativy pro velké šelmy v Evropě pod Mezinárodní unií na ochranu přírody (IUCN), a zúčastnil se příprav legislativních plánů péče o vlky hned v několika německých spolkových zemích.

Ulrich Wotschikowsky odešel po těžké nemoci 30. srpna 2019.

 

Chcete-li se dozvědět více o jeho práci a vlcích v Německu, poslechněte si reportáž Chrise Morgana zde (pouze v angličtině). Jedna z jeho posledních přednášek pro veřejnost, kterou nás poctil v prosinci 2018 na ČZU, je k dispozici zde (v němčině s konsekutivním tlumočením do češtiny).

Foto: Chris Morgan, americký výzkumník a novinář v oblasti životního prostředí.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.