Seminář pro obyvatele Srbské Kamenice

Dne 21. listopadu 2018 uspořádal Národní park České Švýcarsko ve spolupráci s projektem OWAD přednášku pro veřejnost v obci Srbská Kamenice. Důvodem uspořádání této akce byly množící se útoky na hospodářská zvířata v této oblasti parku a obava místních z přítomnosti vlka v jejich blízkosti.

Během dvouhodinové přednášky se více jak 70 posluchačů z řad místních obyvatel dozvědělo základní informace o biologii, rozšíření, chování a aktuálním výskytu vlka ve Šluknovském výběžku. V rámci přednášky byli také posluchači informováni o problematice útoku vlků na hospodářská zvířata a o způsobu efektivního zabezpečení stád proti napadení vlkem.

Po skončení přednášky proběhla poklidná diskuse o problematice soužití vlka s člověkem.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.