Obojky tří dalších vlků přinášejí data ze Šluknovska

Jarní odchyty a následné „obojkování“ vlků v regionu Šluknovského výběžku, naplánované v rámci projektu REDEMA, máme zdárně za sebou. Dvě desítky pastí rozmístěných ve třech známých vlčích teritoriích splnily stanovený cíl již do pár dní od instalace - v každém teritoriu jsme odchytili jednoho vlka. První telemetrický obojek dostal mladý vlk odchycený u Doubice. Druhým vlkem byla mladá fena chycená u Kytlice, třetí a poslední byla také mladá samice chycená u osady Kopec. 

Odchyty neprovázely žádné komplikace, což spolu s rychlým průběhem kampaně potvrzuje expertizu našeho odchytového týmu. Velmi také kvitujeme vstřícnou spolupráci se všemi zainteresovanými subjekty - Správou národního parku České Švýcarsko (partnera projektu REDEMA), Lesy ČR a myslivci z dotčených honiteb. Jen díky tomu nyní můžeme zpracovat a následně zveřejnit unikátní data o pohybu vlků v rozsáhlé oblasti od Českého středohoří po Lužické hory a nejsevernější cíp České republiky. Současně budeme moci nahlédnout do vývoje osídlení krajiny díky telemetrickým datům z dříve „obojkovaných“ vlků.


 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.