Na Šumavě se díky novému projektu podařilo nasadit telemetrický obojek dalším třem vlkům

Odchytovému týmu složenému z odborníků České zemědělské univerzity v Praze a Správy národního parku Šumava se během října 2023 podařilo odchytit a opatřit telemetrickým obojkem další 3 vlky. Jedná se o dva dospělé samce a jednu subadultní samici. Jeden z vlků je rezidentní samec jedné ze šumavských smeček, vlčice je jeho potomkem a druhý dospělý vlk nepatří k žádné ze šumavských smeček. Vlci se pohybují na území obou národních parků – Šumava i Bavorský les, přičemž každý monitorovaný jedinec se nyní pohybuje v jiném teritoriu. Projektovým pracovníkům to umožňuje pozorovat formování a vymezování teritorií vlků v celém projektovém území. Díky telemetrickým obojkům se mohou vědci zaměřit také na studium kořisti těchto monitorovaných jedinců.

Odchyty jsou součástí projektu „Ekologické dopady návratu vlků do ekosystému Šumavy/Bavorského lesa“ České zemědělské univerzity v Praze a správ národních parků Šumava a Bavorský les. Projekt je spolufinancovaný z prostředků Evropské unie z programu Interreg Bavorsko – Česko 2021–2027.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.