Na Šumavě proběhly semináře o metodách sběru vlčích pobytových známek

Ve dnech 5. - 6. 12. 2023 byly zorganizovány 4 semináře pro zaměstnance územních pracovišť a strážce Správy národního parku Šumava. Cílem bylo proškolit účastníky v metodice sběru vlčích pobytových znaků pro zimní stopování zvířat na sněhu. Školení probíhala v Návštěvnickém centru Srní, Informačním centru Kvilda, v budově Správy NP Šumava ve Vimperku a v Lesní dílně na Stožci.

Semináře byly realizovány v rámci projektu „Ekologické dopady návratu vlků do ekosystému Šumavy/Bavorského lesa“ České zemědělské univerzity v Praze a správ národních parků Šumava a Bavorský les. Projekt je spolufinancovaný z prostředků Evropské unie z programu Interreg Bavorsko – Česko 2021–2027.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.