Během ledna a února 2024 se terénní pracovníci na Šumavě zaměřili na dohledávání kořisti tří vlků, kterým byl v říjnu 2023 nasazen telemetrický obojek. Cílem této aktivity bylo zjištění druhové skladby a věkové struktury jejich kořisti.
Během několika týdnů byly prověřovány všechny shluky bodů získaných z telemetrických obojků, které představují lokality, kde vlk setrval delší dobu. Zaznamenávány jsou tak například místa odpočinku, v hledáčku jsou však hlavně místa, kde vlci ulovili a konzumovali kořist.
Tři obojkovaní vlci byli stopováni shodnou metodikou na obou stranách hranice. Za 6 týdnů sledování bylo prověřeno 51 míst v Národním paku Šumava a 106 míst v Národním parku Bavorský les. Ze všech prověřených míst byla kořist nalezena na 29 místech. Jednoznačně nejčastější položkou potravy byl jelen evropský, ostatní dva zaznamenané druhy měly téměř podobné zastoupení (3x srnec obecný a 2x bobr evropský). Z míst, kde byla kořist nalezena, jsou zaznamenávány další údaje (stáří, pohlaví kořisti, procento konzumace) a sbírány jsou všechny typy vzorků (čelisti, či lebky). Všechna data budou následně podrobně vyhodnocována.
Takto aktivita je součástí projektu „Ekologické dopady návratu vlků do ekosystému Šumavy/Bavorského lesa“ spolufinancovaného z prostředků Evropské unie - programu Interreg Bavorsko – Česko 2021–2027.