Celoplošný monitoring vlků v NP České a Saské Švýcarsko

V pondělí 13.12. 2021 se uskutečnil společně ve spolupráci s kolegy z českého a německého národního parku celoplošný monitoring. Cílem bylo zmapovat aktivitu vlků na čerstvé sněhové pokrývce, kdy je možné určit počet jedinců, odebrat vzorky na DNA analýzy a dohledat důležitá vlčí stanoviště. I přes nepřízeň počasí (noční obleva) se podařilo lokalizovat centra ve dvou vlčích teritoriích zasahujících na území obou národních parků. V případě teritoria v severní část českého NP se jedná s největší pravděpodobností o nové osídlení.
 
Přesto, že podmínky nebyly ideální, celá akce se vydařila a společně jsme se domluvili na opakování monitoringu v příštím roce.
 
Tímto kolegům z obou národních parků děkujeme a těšíme se na další spolupráci v roce 2022.
 
 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.